1. Používám přijímací zařízení, které JE vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů.

  Pokud používáte přijímací zařízení (satelitní přijímač nebo televizor), které je vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů, nemusíte nic řešit – při jakékoliv změně vysílacích parametrů váš přijímač automaticky naladí všechny programy podle aktuálních parametrů a uspořádá podle této tabulky.

  Jestliže máte satelitní přijímač Kaon nebo Humax pronajatý od freeSATu a máte pocit nebo jste si jisti, že vám některý program v seznamu schází, doporučujeme přijímač pomocí dálkového ovladače na noc vypnout a seznam se do dalšího dne aktualizuje sám.

  Jestliže máte satelitní přijímač Amiko nebo AB Cryptobox, které také mají funkcí FastScan, a přesto vám schází některý program v seznamu, doporučujeme použít jednoduchý a přehledný postup, jak FastScan opětovně spustit a aktualizovat seznam programů ve vašem satelitním přijímači. Stáhnout si jej můžete zde.

  U ostatních satelitních přijímačů s funkcí FastScan je postup velmi podobný jako u přijímačů uvedených výše. Pokud není seznam programů uplný, přejděte do menu přijímače, zvolte položku Instalace a v této sekci byste měli najít položku FastScan. Následně vyberte poskytovatele UPC (dřívější název společnosti freeSAT), případně vyberte zemi Czech/Česko a spusťte vyhledávaní.

 2. Moje přijímací zařízení NENÍ vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů.

  Pokud není vaše přijímací zařízení (satelitní přijímač nebo televizor) vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů, je potřeba při změně vysílacích parametrů naladit programy manuálně – při ladění postupujte podle návodu k obsluze vašeho přijímacího zařízení a použijte příslušné parametry uvedené v této tabulce.

  Pokud již návod k obsluze nemáte, může vám pomoci stránka Orientační návody pro naladění, kde najdete všeobecný návod pro naladění programů v satelitních přijímačích.

  Pokud si na ladění sami netroufáte, doporučujeme obrátit se na odborníky – seznam autorizovaných prodejců najdete zde.