Abyste měli všechny vaše televizní programy dostupné, musíte je mít správně naladěny. Pokud používáte satelitní přijímač, který je vybaven funkcí automatického ladění a uspořádání programů – FastScan, nemusíte se tímto problémem vůbec zabývat – naladění programů provede váš přijímač vždy automaticky. Pokud takový satelitní přijímač nemáte nebo používáte CA modul, je potřeba si televizní programy naladit manuálně.

 1. Používám přijímací zařízení, které JE vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů.

  Pokud používáte přijímací zařízení (satelitní přijímač nebo televizor), které je vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů, nemusíte nic řešit – při jakékoliv změně vysílacích parametrů váš přijímač automaticky naladí všechny programy podle aktuálních parametrů a uspořádá dle připravené tabulky. To, zda je váš satelitní přijímač vybaven funkcí automatického ladění a uspořádání programů FastScan, poznáte nejlépe podle návodu k obsluze.

  Pokud využíváte některý z balíčků freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi+, freeSAT Apple TV+, freeSAT Premium, přijímáte signál ze satelitu Astra 23,5°E a 19,2°E, řazení a uspořádání programů (FastScan) je dle této tabulky.

  Pokud využíváte některý z balíčků light, medium HD nebo plus HD, přijímáte signál ze satelitu Thor 6, Thor 7 a Intelsat 0.8°W, řazení a uspořádání programů (FastScan) je dle této tabulky.

  Jestliže nevíte nebo si nejste jisti jaký balíček využíváte a z jakého satelitu přijímáte signál, doporučujeme Vám, zkontrolovat nastavené služby v samoobslužném portálu Můj freeSAT nebo pročíst Vaši poslední fakturu za služby freeSAT.

 2. Moje přijímací zařízení NENÍ vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů.

  Pokud není vaše přijímací zařízení (satelitní přijímač nebo televizor) vybaveno funkcí automatického ladění a uspořádání programů, je potřeba při změně vysílacích parametrů naladit programy manuálně – při ladění postupujte podle návodu k obsluze vašeho přijímacího zařízení a použijte příslušné parametry programů dle tabulek níže.

  Zvolte prosím správnou tabulku s parametry, dle aktuálně využívaného balíčku (Smart, Multi, Kombi+, Kombi+ Apple TV+, Premium nebo light, medium HD, plus HD).

  Pokud využíváte některý z balíčků freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi+, freeSAT Apple TV+, freeSAT Premium, přijímáte signál ze satelitu Astra 23,5°E a 19,2°E, použijte tyto parametry pro naladění programů.

  Pokud využíváte některý z balíčků light, medium HD nebo plus HD, přijímáte signál ze satelitu Thor 6, Thor 7 a Intelsat 0.8°W, použijte tyto parametry pro naladění programů.

  V případě, že návod k obsluze nemáte, může vám pomoci stránka Orientační návody pro naladění, kde najdete všeobecný návod pro naladění programů v satelitních přijímačích.

  Pokud si na ladění sami netroufáte, doporučujeme obrátit se na odborníky – seznam autorizovaných prodejců najdete zde.