1. Přestaly mi hrát jen některé programy (ostatní fungují normálně)

  Pokud vám přestaly hrát jen některé programy, může to mít více příčin. Většina satelitních přijímačů dokáže zobrazit na televizoru tzv. chybovou hlášku, a to v podobě kódu nebo textu, který vám pomůže příčinu identifikovat. Pokud takový přijímač nevlastníte, pokuste se problém identifikovat sami. Může se jednat o některou z těchto příčin:

  1) Skončilo mi předplatné období a neuhradil jsem fakturu na další období
  (chybové hlášky E16-4 nebo E18-4 anebo E19-4)
  Služby, které jsou na vaší satelitní kartě aktuálně aktivní si můžete ověřit v samoobslužném portálu Můj freeSAT.

  2) Delší dobu jsem freeSAT nepoužíval
  (chybová hláška E30-4)

  Pokud jste freeSAT nepoužívali déle než 14 dní, může to trvat trochu déle, než při opětovném spuštění programy znovu naskočí (až 30 minut). Pozor! Přepínání mezi programy může dobu čekání výrazně prodloužit – přepněte na program Prima Love a VYČKEJE BEZ PŘEPÍNÁNÍ MEZI PROGRAMY, až program naskočí.

  Chcete-li vaše čekání zkrátit na minimum, nechte si zaslat na vaši satelitní kartu tzv. autorizační zápis, a to přes samoobslužný portál Můj freeSAT.

  3) Program změnil vysílací parametry anebo byl vyřazen z programové nabídky freeSAT
  (chybové hlášky E16-4 nebo E19-4)

  Čas od času je z různých provozních důvodů potřeba změnit vysílací parametry některých programů. Většina satelitních přijímačů používaných pro satelitní televizi freeSAT je vybavena funkcí automatického ladění a uspořádání programů a v takovém případě váš přijímač všechny změny provede automaticky. Pokud takový přijímač nevlastníte programy vám při změně parametrů přestanou hrát, je potřeba si je naladit manuálně – viz Potřebuji naladit některé programy freeSAT.

  O případných změnách vysílacích parametrů anebo změnách v programové nabídce freeSAT informujeme vždy v sekci Novinky.

  4) Na tomto programu je zapnuto věkové omezení
  (chybová hláška E136-4)

  Pro sledování tohoto programu zadejte PIN a vypněte rodičovský zámek.

  5) Ve vašem satelitním přijímači není správně vložena satelitní karta freeSAT
  (chybové hlášky E04-4, E05-4, E06-4 nebo E33-4)

  Překontrolujte správné vložení satelitní karty ve vašem přijímači. Při špatném kontaktu může pomoci přetření kovového čipu (nejlépe klasickou kancelářskou gumou).

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!

 2. Nehrají mi vůbec žádné programy

  Pokud vám přestaly fungovat úplně všechny televizní programy, tedy i nekódované, jako např. 1 Music Channel, U TV nebo Sky News, není problém u freeSATu, ale na vašem přijímacím zařízení (satelitní anténa, kabeláž, konektory, satelitní přijímač).

  Nejdříve zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně zapojeny anebo v zimním období, zda není vaše satelitní anténa pokryta vrstvou sněhu či ledu. Pokud neodhalíte žádný problém, který můžete odstranit sami, využijte odborných služeb některé z firem zabývajících se satelitní technikou.

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!