1. Vliv počasí na kvalitu příjmu

  Oblačnost:
  Extrémní meteorologické jevy, jako je silná bouřka, husté sněžení, námraza, apod. mohou ve výjimečných případech způsobit zhoršení vašeho satelitního příjmu. Signál z družice totiž nemusí přes tuto „hradbu“ proniknout až k vaší satelitní anténě (parabole) v dostatečné kvalitě. Neznamená to ale, že by freeSAT přestal fungovat, jen jsou momentálně extrémně zhoršeny vaše konkrétní příjmové podmínky.

  Vítr:
  Silný vítr může vychýlit nasměrování vaší satelitní antény a tím i zhoršit kvalitu vašeho televizního příjmu. Při stabilním uchycení antény však mohou silné poryvy způsobovat jen momentální výpadky. Pokud však není vaše anténa upevněna dostatečně, může dojít i k trvalému vychýlení.

  S některými drobnými problémy si můžete poradit sami (odstranění vrstvy sněhu či ledu ze satelitní antény). V ostatních případech je však nezbytný odborný zásah servisním technikem vybaveným odpovídajícím měřícím zařízením (nasměrování satelitní antény, kontrola funkčnosti LNB, konektorů, koaxiálního kabelu, rušení, apod.) – seznam našich partnerských prodejen a servisů satelitní techniky najdete zde.

  Souhrn informací o vlivu počasí na satelitní signál si můžete prohlédnout v tomto videu.

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!

 2. Kvalita příjmu není ovlivněna zhoršeným počasím.

  Pokud u vás není výrazně zhoršené počasí a přesto dochází k výpadkům či jinému zhoršení kvality obrazu nebo zvuku, ukazuje to na závadu na vašem přijímacím zařízení – nesprávné nastavení satelitní antény, závada na konektorech, porušení koaxiálního kabelu či konvertoru LNB, prohnutá anténa anebo rušení signálem WiFi či GSM.

  Při správném nastavení nemohou běžné výkyvy počasí satelitní příjem nijak viditelně zhoršovat. V opačném případě je nezbytný odborný zásah technikem vybaveným odpovídajícím měřícím zařízením. Seznam doporučených firem satelitní techniky najdete zde.

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!