Programové změn
Zpět na seznam novinek

Programové změny na freeSATu

30. 5. 2022


Dovolujeme si Vás informovat o připravovaných programových změnách, které se dotknou jen zákazníků s balíčky freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi, které jsou dostupné za satelitu Astra 23,5°E.

Dne 14. 6. 2022 dojde ke dvěma programovým změnám.

Prvním z nich je ukončení satelitního vysílání programů Nova +1 HD, Prima +1 HD a JOJ Cinema +1 HD. Zákazníci freeSATu používají ke zpětnému sledování svých oblíbených pořadů ve stále větší míře sedmidenní archív internetové televize Skylink Live TV, kterou mají zahrnutou ve svém předplatném. Mohou tak sledovat pořady vysílané v celém uplynulém týdnu. Vysílání programů s jednohodinovým posunem tak začalo stále více ztrácet na významu.

Druhou změnou je úprava vysílacích parametrů programu JOJ Family HD. Tuto změnu většina zákazníků freeSATu vůbec nepostřehne. Jejich certifikovaný přijímač totiž vysílací parametry aktualizuje automaticky, a to díky funkci automatického ladění a uspořádání programů (FastScan). Zákazníci s přijímacím zařízením bez funkce FastScan mohou program naladit manuálně. Přeladění doporučujeme provést co nejdříve po 14. 6., nejlépe však do 12. 7., kdy bude souběžné vysílání s původními vysílacími parametry ukončeno.

Abychom zákazníkům ruční ladění co nejvíce usnadnili, připravili jsme jednoduché návody pro přeladění nejběžnějších satelitních přijímačů, které najdou na našem webu www.freesat.cz/preladeni/, a to včetně parametrů pro naladění programu a dalších potřebných informací.