Z technických důvodů jsme nuceni 14. 6. 2022 změnit vysílací parametry programu JOJ Family HD. Změna se dotkne jen zákazníků s balíčky freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi, které jsou dostupné ze satelitu Astra 23,5°E a 19,2°E. Většina zákazníků nemusí nic řešit, protože se jim nové vysílací aktualizují automaticky. Pro ty, kteří budou muset naladit programy ručně, jsme připravili jednoduchý návod, jak na to.

KTERÝ PROGRAM JE NUTNÉ PŘELADIT?

Stanice, u které dochází od 14. 6. 2022 do 12. 7. 2022 ke změně vysílacích parametrů: JOJ Family HD.

Jak poznáte, že se přeladění týká právě vás?

Img

Mám přijímač pronajatý od freeSATu

Výborně, dál už nic řešit nemusíte! Pro jistotu jen doporučujeme si náš satelitní přijímač KAON nebo HUMAX do 12. 7. 2022 alespoň jednou pomocí dálkového ovladače na noc vypnout. Aktualizace programu tak proběhne bez problémů.

Používám vlastní satelitní přijímač

Máte-li vlastní satelitní přijímač, je důležité si ověřit, zda má funkci automatického ladění FastScan.

Jak poznáte, zda je váš příjmač vybaven funkcí FastScan?

Zapněte si televizi a zkontrolujte, zda se následující vybrané programy vyskytují na stejných pozicích, jak je uvedeno níže.

ČT24 HD

Pozice: 8

Prima Zoom HD

Pozice: 18

Našli jste programy na těchto pozicích? Pak je váš přijímač pravděpodobně vybaven funkcí FastScan.

V případě, že jste programy na uvedených pozicích nenašli, je ještě poslední krok, jak ověřit vybavenost vašeho přijímače funkcí FastScan. Jděte do menu přijímače, vyberte položku Instalace, a pokud budete mít v další nabídce FastScan, je váš přijímač touto funkcí vybaven.

Pokud se ani v menu vašeho satelitního přijímače nebo CA modulu tato položka neobjevila, bude potřeba přeladit program ručně. Když využíváte CA Modul, pak je potřeba naladit program dle návodu k vaší televizi.

Přeladění přístroje dle návodu

Nejlepší je postupovat podle návodu k obsluze vašeho satelitního přijímače nebo televizoru. Nemáte-li návod k obsluze, nevadí, připravili jsme pro vás obecný návod, jak na to.

Návod k ladění příjmačů

Přeladění přístroje odborníkem

Pokud si na naladění sami netroufáte, doporučujeme požádat někoho z rodiny, přítele či souseda anebo svěřit ladění do rukou odborníků – seznam autorizovaných techniků satelitních služeb Skylink a freeSAT naleznete v odkazu níže (pozor, tato služba může být zpoplatněna dle ceníku dané firmy).

Seznam servisních partnerů

Kdy a jak je potřeba program ručně přeladit?

POZOR! Program bude nutné přeladit do 12. 7. 2022, kdy bude vysílán zároveň na starých i nových frekvencích. 13. 7. 2022 bude vysílání se starými parametry ukončeno.

Programy Satelit Kmitočet (MHz) Polarizace FEC Symbolová rychlost Norma Pilot
JOJ Family HD Astra 23,5°E 12 070 Horizontal 3/4 27 500 DVB-S/QPSK -

Chcete ruční ladění vyřešit jednou provždy?

Pronajměte si satelitní přijímač freeSAT za 50 Kč měsíčně!

S pronájmem satelitního přijímače od freeSATu dostanete navíc v případě poruchy náhradní přijímač a taktéž vám vždy bude automaticky aktualizován seznam programů. Satelitní přijímač od freeSATu umožňuje také jednoduché softwarové aktualizace metodou OTA (over the air), díky které budete mít vždy přístup k nejnovějším funkcím a nejlepší televizní zážitek.

V případě zájmu kontaktujte naši zákaznickou linku