Další otázky a odpovědi

 1. Co když po delší době nepoužívání televize vaše programy nerozrhrají?

  Pokud jste freeSAT nepoužívali déle než 14 dní, může to trvat trochu déle, než se při opětovném spuštění programy znovu rozehrají (až 30 minut). Pozor! Přepínání mezi programy může dobu čekání výrazně prodloužit – přepněte na program Prima Love a VYČKEJTE BEZ PŘEPÍNÁNÍ MEZI PROGRAMY, až se program rozehraje.

  Chcete-li vaše čekání zkrátit na minimum, nechte si zaslat na vaši satelitní kartu tzv. autorizační zápis, a to přes samoobslužný portál Můj freeSAT.

 2. Vliv počasí na kvalitu příjmu satelitní televize

  Extrémní meteorologické jevy, jako je silná bouřka, husté sněžení, námraza či silný vítr mohou ve výjimečných případech způsobit zhoršení satelitního příjmu. Pokud nedojde k trvalému posunu či poškození satelitní antény, stačí chvíli vyčkat. Pokud však u vás dochází k televizním výpadkům častěji i při běžně zhoršeném počasí, není příčina u freeSATu, ale ukazuje to na nesprávné nastavení satelitní antény.

  V tomto případě je nezbytný odborný zásah technikem vybaveným odpovídajícím měřícím zařízením. Seznam doporučených firem satelitní techniky najdete zde.

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!

 3. Nehrají mi vůbec žádné programy

  Pokud vám přestaly fungovat úplně všechny televizní programy, tedy i nekódované, jako např. ČT24, Óčko, Šlágr, Relax, Noe TV, není problém u freeSATu, ale na vašem přijímacím zařízení (satelitní anténa, kabeláž, konektory, satelitní přijímač).

  Nejdříve zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně zapojeny anebo v zimním období, zda není vaše satelitní anténa pokryta vrstvou sněhu či ledu. Pokud neodhalíte žádný problém, který můžete odstranit sami, využijte odborných služeb některé z firem zabývajících se satelitní technikou.

  TIP PRO VÁS!

  Nezapomeňte, že vedle satelitního televizního příjmu máte s freeSATem přístup také k internetové televizi Skylink Live TV, takže o svou televizní zábavu nikdy nepřijdete!

 4. Zobrazuje se hláška Předplatné vypršelo

  Pokud se vám zobrazuje na obrazovce chybová hláška-Předplatné vypršelo, doporučujeme zkontrolovat zda máte uhrazeny služby freeSAT.