Programové změny na freeSATu červen 2024
Zpět na seznam novinek

Programové změny na freeSATu

18.06.2024

Dovolujeme si Vás informovat o programových změnách a novinkách na freeSATu na satelitu Astra.

Dne 18. června došlo k překlopení filmové stanice FilmBox z SD do HD kvality vysílání. Z důvodu úpravy kapacity transpondéru budou stanice TravelXP, Mezzo a Prima Love převedeny do SD. Změny se týkají zákazníků, kteří přijímají signál ze satelitu Astra 23,5°E.

V červenci pokračuje volné vysílání pro zákazníky, kteří přijímají signál ze satelitu Astra 23,5°E. Tentokrát si od 2. do 30. července užijí tři programy. Na kanálu CANAL+ Action poběží světové snímky, které se nedávno objevily v kinech. K vidění tak bude životopisný film Jeden život o britském humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi (Anthony Hopkins) nebo drama Ferrari o zakladateli světoznámé značky rychlých vozů. Program naváže druhou sérií sci-fi seriálu Projekt Lazarus a novým akčním filmem Včelař s Jasonem Stathamem. CANAL+ Sport uvede novou sérii World Beaters o slavných hráčích a pokračují série Big Interview a oblíbené PL Stories.
Vynikající dokumenty nabídne National Geographic Wild. Hvězdami budou seriály z cyklu Měsíc žraloků a syčivě dobré dokumenty ze série Hadi ve městě.

CANAL+ Action, CANAL+ Sport i National Geographic Wild jsou dostupné také v internetové televizi Skylink Live TV, kterou mají všichni zákazníci v ceně svého balíčku, ať už přijímají signál z Astry nebo Thoru.

Další změny pro zákazníky přijímajících signál ze satelitu Astra 23,5°E nastanou 16. července, kdy dojde k přesunu vybraných stanic ze satelitního vysílání do internetové televize Skylink Live TV. Půjde o AXN Black, AXN White, Extreme Sports, ATV, Nickelodeon Hungary, Zenebutik, Nick Jr Hungary a TV4. Zároveň dojde k překlopení z HD do SD některých programů Maďarského balíčku: M1, M2 / Petőfi, M4, RTL, Duna.

Technické parametry pro naladění programů

Program:

CANAL+ Action

CANAL+ Sport

National Geographic Wild

Pozice ve FastScanu:

5

6

79

Satelit:

Astra 23,5°E

Astra 23,5°E

Astra 23,5°E

Kmitočet:

11 973 MHz

11 973 MHz

12 090 MHz

Polarizace:

vertikální

vertikální

vertikální

FEC:

3/4

3/4

3/4

Symbolová rychlost:

29 900 kS/s

29 900 kS/s

29 900 kS/s

Norma:

DVB-S2/ 8PSK

DVB-S2/ 8PSK

DVB-S2/ 8PSK

Pilot:

ON

ON

ON