Konec některých SD programů. Přejděte na HD verze.
Zpět na seznam novinek

Konec některých SD programů. Přejděte na HD verze.

20. 10. 2020

Od 29. 10. do 9. 11. budou ukončena vysílání některých programů ve standardním rozlišení (SD). Jedná se však pouze o ty programy, které již vysílají zároveň ve vysokém (HD) rozlišení na některé z ostatních předvoleb. O žádný z programů tedy nepřijdete a můžete je i nadále sledovat, ovšem již ve špičkové HD kvalitě.

Úplný přehled SD a HD programů, u kterých dojde k vypnutí SD verzí, a to včetně zařazení do programových balíčků a parametrů pro naladění HD verzí, najdete zde.


Používáte pro příjem satelitní přijímač dodaný od freeSATu (Kaon nebo Humax)?

Výše uvedenými změnami se zabývat nemusíte – váš satelitní přijímač je vybaven funkcí automatického ladění a uspořádání programů a všechny změny se provedou automaticky – programy vám budou hrát stále na stejných předvolbách, avšak již v HD kvalitě.

Přestaly vám fungovat uvedené programy? (Nehrají ani v původní SD, ale ani v nové HD verzi?)

Příčin může být více – postupujte prosím podle následujících pokynů:

  1. Nejprve vyzkoušejte vypnutí vašeho satelitního přijímače do pohotovostního režimu, při kterém by se měly HD programy načíst – záleží však na typu přijímače:

    a. Přijímače značky Kaon stačí vypnout a znovu zapnout po uplynutí 5 minut.
    b. Přijímače značky Humax je potřeba nechat vypnuté v pohotovostním režimu celou noc. Pokud nechcete čekat, převést přijímač do továrního nastavení, při němž dojde k okamžité aktualizaci a načtení nových HD programů.

  2. Pokud vám ani tak programy nezačnou hrát (přijímač signalizuje špatný nebo žádný signál), ukazuje to na nesprávné nastavení vaší satelitní antény – v tomto případě nezbývá, než požádat o pomoc odborníka – jedině ten dokáže posoudit, zda postačí opravit špatné nasměrování vaší antény anebo ji bude potřeba vyměnit. Seznam doporučených prodejen satelitní techniky najdete v odkazu níže.


Používáte pro příjem vlastní satelitní přijímač?

V tom případě najdete SD a HD verze těchto programů na různých předvolbách. Přechod na používání HD verzí vám doporučujeme realizovat co nejdříve, nejpozději však 29. 10., resp. 9. 11., kdy bude vysílání těchto programů nahrazeno statickými obrazovkami se základními informacemi.


Nenašli jste HD verze některých programů na jiných předvolbách?

V tom případě je potřeba tyto programy nejdříve naladit – postupujte podle návodu k obsluze vašeho satelitního přijímače a použijte příslušné parametry pro naladění. Pokud se vám ladění nedaří a nebo si na něj netroufáte, doporučujeme požádat o pomoc odborníka – seznam doporučených prodejen satelitní techniky najdete zde (bývá zpoplatněno dle ceníku prodejce).

 

Seznam doporučených prodejen satelitní techniky najdete zde (bývá zpoplatněno dle ceníku prodejce).