Signál

 1. Z jaké družice vysíláme signál?

  Satelitní televize freeSAT na šíření televizního vysílání na území ČR využívá signál z družice Thor 5 a Thor 6 (0,8W). Satelitní anténu nasměrujte na J až JZ.

Kdo nainstaluje služby

 1. Jak postupovat u instalace technikem?

  Zabezbečíme pro Vás certifikovaného technika ve vašem okolí. Jejich seznam a kontaktní údaje naleznete zde.

Problém s instalací

 1. Co dělat při problémech s instalací?

  Jakmile spozorujete jakýkoliv problém s vaší instalací, kontaktujte technika, který vám službu freeSAT instaloval, případně kontaktujte některého z našich smluvních partnerů ve vašem okolí. Jejich seznam a kontaktní údaje naleznete zde

Vliv počasí na kvalitu příjmu satelitní televize

 1. Oblačnost

  Extrémní meteorologické jevy, jako je silná bouřka, husté sněžení, námraza, apod. mohou ve výjimečných případech způsobit zhoršení vašeho satelitního příjmu. Signál z družice totiž nemusí přes tuto „hradbu“ proniknout až k vaší satelitní anténě (parabole) v dostatečné kvalitě. Neznamená to ale, že by freeSAT přestal fungovat, jen jsou momentálně extrémně zhoršeny vaše konkrétní příjmové podmínky.

  Pokud však u vás ke zhoršení kvality televizního příjmu dochází opakovaně i při každém běžně zhoršeném počasí, není příčina u freeSATu, ale ukazuje to na závadu na vašem přijímacím zařízení (nesprávné nastavení satelitní antény, závada na konektorech, porušení koaxiálního kabelu či LNB, prohnutá anténa anebo rušení signálem WiFi či GSM). Při správném nastavení nemohou běžné výkyvy počasí satelitní příjem nijak viditelně zhoršovat.

 2. Vítr

  Silný vítr může vychýlit nasměrování vaší satelitní antény a tím i zhoršit kvalitu vašeho televizního příjmu. Při stabilním uchycení antény však mohou silné poryvy způsobovat jen momentální výpadky.

  Pokud však není vaše anténa upevněna dostatečně, může dojít i k trvalému vychýlení.

  S některými drobnými problémy si můžete poradit sami (odstranění vrstvy sněhu či ledu ze satelitní antény). V ostatních případech je však nezbytný odborný zásah servisním technikem vybaveným odpovídajícím měřícím zařízením (nasměrování satelitní antény, kontrola funkčnosti LNB, konektorů, koaxiálního kabelu, rušení, apod.) – seznam našich partnerských prodejen a servisů satelitní techniky najdete zde